İNGİLİZCE MÜLAKATLAR (3) Soru ve Cevap örnekleri

What are your strenghts?
-I believe my strongest trait is my attention to detail. This trait has helped me tremendously in this field of work.

“En güçlü kişilik özelliğimin dataylara dikkat etmek olduğuna inananıyorum. Bu özelliğim iş alanında bana oldukça çok yardım etti.”

-I have always been a great team player. I am good at keeping a team together and producing a quality of work in a team environment.

“Daima iyi bir takım oyuncusu olmuşumdur. Bir takımı birarada tutmak ve takım ortamında kaliteli iş üretmek konusunda iyiyimdir.”

What are your weaknesses?
-The weaknest trait I struggled with was not asking for help. I always try to solve my own problems instead of asking a co-worker who might know the answer. I am working on knowing when it would be beneficial to ask for help.

“Mücadele ettiğim en zayıf yönüm, yardım talep etmemekti. Daima kendi problemlerimi çözmeye çalışırım, cevabı bilebilecek bir çalışma arkadaşıma sormaktansa. Yardım istemenin hangi anlarda bana faydalı olabiliceğini bilme, anlayabilme üzerine çalışıyorum. (bu zayıf yönümü değiştirip geliştirebilmek adına)”

What does success mean to you?
-Success means to achieve a goal I have set for myself.

“Başarı, kendim için belirlediğim bir amaca ulaşmak demektir.”

-Success means to produce a high quality of work before the deadline.

“Başarı, bitiş süresinden önce (vaktinde) yüksek kalitede bir iş çıkarmak, üretmek demektir.”

How do you handle change?
-I handle change smootly and carefully. Whenever there is a change of any sort, I analyze the situation and always try to find ways I can contribute to the change in a positive way

“Değişimle dikkatlice ve kolayca başederim. Ne zaman herhangi bir çeşit değişim sözkonusu olsa, koşulları, ortamı analiz eder ve değişime olumlu anlamda katkıda bulanabileceğim yollar bulmaya çalışırım.”

Do you work well under pressure?
-I work well under pressure because I use the pressure to help me to work more efficiently.

“Stres altında dahi oldukça iyi çalışırım, çünkü stresi daha verimli çalışabilmem yönünde kullanırım.”

Bu son yazıyı hazırlarken rastladığım bir web sitesini paylaşmak isterim. Bu web sitesinde benzer ingilizce mülakat soruları ve çeşitli cevaplar mevcut. İşinize yaraması ve başarılı mülakatlar geçirmeniz dileği ile.
www.talkenglish.com

Reklamlar

31 thoughts on “İNGİLİZCE MÜLAKATLAR (3) Soru ve Cevap örnekleri

 1. Yarın bir İngilizce mülakatım var ve gerçekten kendimi daha güçlü hissediyorum…. Çok teşekkür ederim.

 2. Geri bildirim: Harika Bir Koşu « Eriş DENİZ

 3. bu değerli bilgileri bizleri düşünerek paylaşmış olmanız size büyük bir saygı duymama neden oldu..çok işime yaradı..emeğinize sağlık !

 4. bana o kadar çok yardımcı oldunuz ki teşekkür etmeden geçemedim. çok teşekkürler. her şey gönlünüzce olsun.

 5. Merhaba, Thy kabin memurluğu sınavı için hazırlanıyorum. Sözlü mülakatta ne gibi şeyler çıkabilir? bir fikriniz varsa yardımcı olur musunuz , şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba. Öncelikle şimdiden başarılar dilerim. THY mülakatlarında yöneltilen sorulara dair ilk kaynaklardan edinilmiş bir bilgim yok malesef. Sizin de mutlaka internet üzerinde araştırma yapmış olduğunuzu düşünüyorum. Buna rağmen aşağıdaki siteler bu konuda oldukça yardımcı görünüyor. Hatta sitelerden birisinde kabin memurluğu mülakatları için hazırlayan bir kurumdan söz edilmekte, belki ilgilinirsiniz diye bu linkleri sizinle paylaşmak istedim.
   THY kabin memurluğu mülakatında karşlıklı, doğal bir konuşma ortamının özellikle yaratıldığını görüyorum. Olası kalıp sorulara ilave olarak, günlük konuşma pratikleri ile de hazırlık yapmanızda yarar görüyorum. Mülakat gününe kadar mümkün olduğunca İngilizce dinlemeniz ve pratik yapıyor olmanızı öneriyorum. Benim size yardımım Skype üzerinden mülakat pratikleri yapmak olabilir. Tekrar başarılar.
   http://www.pelintemelli.com.tr/thy-kabin-memuru-adaylari-dikkat/
   http://iskolig.com/kabin-memuru-mulakatlari-ve-mulakat-sorulari-1215

  • Bir önceki cevapta verdiğim sitelere ilave olarak, Facebook THY Kabin Memuru Adayları sayfası sözlü mülakatlara dair bilgi vermekte. Daha önce okumuş olabilsiniz ancak yine de sorulardan birine güzel bir örnek verdiği için paylaşmak istedim.

 6. ilk iki sorunun cevabı birbiri ile zıtlık taşıyor kontrol ederseniz sevinirim. emeğiniz için çok teşekkürler.

  • Merhaba Mahir Bey. Yorumunuz için çok teşekkürler. Sanırım, güçlü yönlere örnek olarak verilen iyi bir takım elemanı olmak ile zayıf yönlere örnek verilen iş arkadaşlarından yardım talep etmiyor olmayı tezat olarak değerlendirdiniz. Eğer bu iki cevap aynı aday tarafından dile getirilirse belirttiğiniz gibi tezat teşkil eder ki hiç istenmeyen bir durumdur. Aslında, yazı serisinde verilen örneklerin her biri birbirinden bağımsızdır, yani tek bir mülakat senaryosu üzerine kurulmamıştır. Bu noktayı bir kez daha netleştirmeye teşvik ettiğiniz için teşekkürler. Saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s